SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. ADAMA MICKIEWICZA

                          W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

 

            Wszystkim , Nauczycielom, Pracownikom szkoły ,           

życzymy samych sukcesów, życzliwości

oraz jeszcze więcej uśmiechu i przyjemności z nauki i pracy.

 

 

 

                                Dzieciaki z II a pająków się nie boją :)

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

                    Jesień może być piękna i kolorowa -  II a

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020 / 2021

  Dnia 1 września 2020 r . wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami,   podzieleni na grupy       , zgrmadzili się licznie w swoich klasach,  aby rozpocząć nowy rok szkolny 2020 / 2021.     Uczniowie klas 1 w obecności jednego z rodziców spotkali się na sali gimnsatycznej.   Wszystkich zebranych, powitał Pan Dyrektor , króry przypomniał o nowych zasadach obowiazujących w nowym roku szkolnym i życzył wszystkim pierwszakom i rodzicom wszystkiego dobrego w nauce szkolnej.

 

 

                                                                                                                           2019 / 2020

 

Klasa IV           Reduce, reuce, recykling, czyli … „rozpracowujemy” odpady.

      Reduce, reuce, recycling to zagadnienia, które rozpracowywali uczniowie klasy 4a naszej szkoły w czasie warsztatów ekologicznych, 27 lutego 2020 pod okiem zaproszonego przez szkołę fachowca. Podczas spotkania pt. „Wędrówki śmiecia czyli jak żyć ze śmieciami, odpadami i surowcami?” dzieci poszukiwały odpowiedzi na nurtujące nas wszystkich pytania - Co oznaczają znaki i symbole na opakowaniach produktów, które wszyscy kupujemy? Co zrobić, aby śmieci z opakowań było co raz mniej? Dzięki pokazowi multimedialnemu, wykładowi oraz aktywnej pracy uczniów dwie godziny lekcyjne upłynęły w mgnieniu oka, a uczniowie pozyskali wiedzę oraz świadomość własnego wpływu na zanieczyszczenie środowiska.

Nasi uczniowie o warsztatach:

Agata : „Na warsztatach w czwartek było super i fajne zabawy.”

Jagoda M. „Myślę, że te warsztaty były pouczające i interesujące.            

Chciałabym, aby były jeszcze raz.”

Wiktoria: „ Było ciekawie i wiele się z nich nauczyłam.”

Dominik: „ Było ciekawie. Wyniosłem z nich pożytek.”

Jagoda H. : „Dzięki warsztatom nauczyłam się recyklingu.”

Szymon : „ Warsztaty były ciekawe i bardzo mi się podobało.”

 

 BOHATEROWIE SCENY

...tak nazwano uczniów z klas IV-VIII naszej szkoły uczestniczących w przezabawnym koncercie dla dzieci " Wcale nie nadęta orkiestra dęta " w ramach projektu edukacyjnego PKZ w Dąbrowie Górniczej pn.Tajniki Muzyki. Dzieci z zespołu instrumentalnego pokazały swoje umiejętności gry na fletach i dzwonkach chromatycznych w utworze Oda do radości, natomiast zespół wokalny Słowiki udowodnił, w piosence Witajcie w naszej bajce, że uczniowie SP8 z Dąbrowy Górniczej potrafią śpiewać profesjonalnie. Naszym artystom akompaniowała Miejska Orkiestra Dęta w Dąbrowie Górniczej pod batutą Ireneusza Dustera

                                                                                 GRATULACJE!!!

Nasza " wcale nie nadęta orkiestra dęta " w  dniu 12 stycznia przyłączyła się również do akcji Pałacu Kultury Zagłębia, wspierającą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

 

                                                      JASEŁKA - 2019 " Dzieciąteczko Maleńkie "

Jak zawsze w grudniu w naszej szkole, jest wyjątkowy czas. Pachnie świątecznym ciastem, piernikami, rozbrzmiewają kolędy  i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się w swoich klasach z wychowawcą i rodzicami na klasowych wigiliach. Łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy, robi się ciepło, cieplutko i bardzo świątecznie. Jak co roku odbywają się Jasełka. W tym roku, uczniowie przygotowali uroczyste jasełkowe przedstawienie pt. " Dzieciateczko Maleńkie."                    Wykonawcy z zaangażowaniem śpiewali kolędy, grali na instrumentach  i  z przejęciem wygłaszali swoje kwestie. Na zakończenie jak zawsze były uroczyste życzenia i drobne upominki wręczone dyrekcji, naszym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły.

 

III B - W WIEJSKIEJ CHACIE

      Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w  grudniu 2019 , klasa III b pojechała na wycieczkę       do " WIEJSKIEJ CHATY " , aby wziąć udział w warsztatach pt "  Plastyka obrzędowa i zwyczaje Świąt Bożego     Narodzenia."  Uczniowie wysłuchali prelekcji o zwyczajach Bożego Narodzenia , wykonali własnoręcznie                       choinki, mogli zwiedzić i pooglądać chatę pełną róznych niespodzianek i pokarmić zawierzęta.

 

 

 

                                                                              SZKOŁA PAMIĘTA

        W październiku bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Szkoła pamięta”. Została zorganizowana wystawa prac uczniów upamiętniająca ważne wydarzenie, jakim była 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. W ramach akcji młodzież z klasy ósmej uczestniczyła w wycieczce zorganizowanej do Muzeum Oświęcim – Brzezinka, gdzie poznała bliżej historię tego miejsca, natomiast uczniowie edukacji wczesnoszkolnej odwiedzili miejscowy cmentarz, na którym zapalili znicze na bezimiennych grobach.

 

 

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS I

        Dnia 2 października  2019 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klas I.          W uroczystości wzieli udział, uczniowie klas I, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  radna Dąbrowy Górniczej, Pani Krystyna Stępień. W tym uroczystym dniu, uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie klas I. A na zakończenie uroczystości były też słodkie upominki od zaproszonych gości.

 

                                                                            PÓŁKOLONIE 2019

Rok szkolny już się rozpoczął, zatem czas na wspomnienie półkolonii letnich organizowanych w naszej szkole podczas wakacji 24.06.2019-05.07.2019. Byliśmy tu i tam, bawiliśmy się świetnie, pogoda dopisała :)  A my udowodniliśmy, że szkoła może być super przygodą!

 

                                                    ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLEGO  2018 / 2019

19 czerwca 2019 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018 / 2019. W sali gimnastycznej zebrali się licznie uczniowie, rodzice oraz Grono Pedagogiczne. Wszystkich zebranych powitał Pan Dyrektor, Wspólnie obejrzeliśmy program artystyczny przgotowany przez uczniów naszej szkoły . Na zakończenie zostały wręczone świadectwa i medale dla uczniów z największą średnią.

 

 

                                         Wspólna zabawa karnawałowa          

  Na zakończenie pierwszego półrocza i jeszcze w karnawale, odbyła się w naszej szkole zabawa     karnawałowa. Nie zabrakło dobrej muzyki, zabawy i bardzo ładnych strojów.

 

                                    " Recykling " - Jak długo żyją rzeczy ?

                                      

                                         

                                            Ze " Sznupkiem bezpieczniej "     

Uczniowie klas I - III , wzieli udział w akcji profilaktyczno - edukacyjnej, mającej na celu zwiększenie poziomu wiedzy dotyczącej podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym wśród dzieci. Gościliśmy przedstawicieli policjantów, którzy rozmawiali z dziećmi na temat bezpieczeństwa. Tego dnia przyłączyliśmy się również do ustanowienia rekordu polski w kolorowaniu - maskotki sznupka :)

                                            Koncerty umuzykalniające w PKZ

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w koncertach umuzykalniających w Pałacu Kultury w Dąbrowie Górniczej.        

 

                                                   Świąteczna atmosfera                              

 Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy. Pachnie świątecznym ciastem, piernikami, rozbrzmiewają kolędy  i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się w swoich klasach z wychowawcą i rodzicami na klasowych wigiliach. Łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy, robi się ciepło, cieplutko i bardzo świątecznie. Jak co roku odbywają się Jasełka. W tym roku, uczniowie przygotowali uroczyste jasełkowe przedstawienie pt. " Powitajmy Maleńkiego." Wykonawcy z zaangażowaniem śpiewali kolędy, grali na instrumentach  i z przejęciem wygłaszali swoje kwestie. Na zakończenie jak zawsze były uroczyste życzenia i drobne upominki           wręczone dyrekcji, naszym gościom, nauczycielom i pracownikom szkoły.                                                                                                                                                                                               

                                                  MIKOŁAJKOWO

6 grudnia, to bardzo miły dzień dla wszystkich małych i dużych dzieci. To dzień św. Mikołaja.                          W naszej szkole było więc mikołajkowo. Były też prezenty i wspólna zabawa.

    

                                                   GÓRA GROSZA

Serdecznie zapraszamy, wszystkich uczniów z rodzicami do włączenia się w akcję " Góra grosza " .

  • Zbieramy grosze w swoich klasach do przygotowanych pojemników.

  • Czas przynoszenia groszy - do 21 grudnia 2018 r.

  • Warto pomagać innym !

 

                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                            

 

 

                                                100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚĆI

9 listopada 2018 r. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy, uzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją, uczniowie klas IV z wychowawcami. Z tej okazji, uczniowie  z każdej klasy, wykonali również kotyliony oraz prace plastyczne - " Moja Ojczyzna w obrazach ", nawiązujące do historii naszej kochanej Ojczyzny. Najciekawsze prace, zostały wyeksponowane na wystawce szkolnej. 

                                   

 

 

 

                                 Działania Szkoły Podstawowej nr 8 im, Adama Mickiewicza w Dąbrowie Górniczej

                                                         w ramach projektu " Dąbrowa dla Niepodległej ".

                                                             Zapraszamy do obejrzenia filmiku :     " Filmik "

 

 

 

                                                                       

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                 WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS III i IV                                                                        

      W dniach 10 i 11 października 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne: „Elektrośmieci – co odzyskać, aby zyskać”                  oraz „Odpady opakowaniowe - problem XXI wieku”.                       Zajęcia zostały  przeprowadzone przez pracowników Stowarzyszenia Ziemia  i My – Centrum Edukacji Ekologicznej  w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Celem tych zajęć było:

  • podniesienie stanu świadomości ekologicznej uczniów w zakresie prawidłowego postępowania      ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i bateriami oraz uzyskanie poprawy w zakresie postępowania z ZSEE i bateriami;

  • podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie redukcji opakowań oraz wskazanie sposobów w zakresie postępowania  z odpadami;

  • kształtowanie postaw proekologicznych;

  • zapoznanie uczniów ze skutkami ich codziennych zakupów dla środowiska.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach. Najbardziej twórczym i aktywującym elementem zajęć było wykonanie pracy plastycznej w formie lapbooka. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej, a najciekawsze zostały wysłane na konkurs.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                        Dnia 15 września 2018 r. w naszej szkole było bardzo uroczyście. 

  To przecież Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich Pracowników naszej szkoły.

             Klasa IV a przygotowała uroczystą akademię, przeplataną wierszem i piosenką.

           Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia, wyróżnił nauczycieli nagrodą dyrektora.

              Na zakończenie Samorząd Uczniowski poczęstował wszystkich nauczycieli                                                       przygotowanymi  słodkimi upominkami

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dnia 26 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas I.    W uroczystości wzieli udział , uczniowie klas I, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  radna Dąbrowy Górniczej, Pani Krystyna Stępień.                          W tym uroczystym dniu, uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie klas I.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

Dnia 3 września 2018 r . wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami                      i rodzicami , zgrmadzili się licznie w sali gimnstycznej,                                          aby rozpocząć nowy rok szkolny 2018 / 2019.                                                                  Wszystkich zebranych, powitał Pan Dyrektor ,                                                      a  uczniowie przedstawili swój krótki program artystyczny. 

         

 

 

Copyright © 2018 sp8dabrowag.pl. All rights reserved. Create by FxDesign and eMDF