SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. ADAMA MICKIEWICZA

                          W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

                                          100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚĆI

9 listopada 2018 r. w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy, uzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowali ją, uczniowie klas IV z wychowawcami. Z tej okazji, uczniowie  z każdej klasy, wykonali również kotyliony oraz prace plastyczne nawiązujące do historii naszej kochanej Ojczyzny. Najciekawsze prace, zostawy wyeksponowane na wystawce szkolnej.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                                 WARSZTATY EKOLOGICZNE DLA KLAS III i IV

                                                                                  

      W dniach 10 i 11 października 2018r. w naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne: „Elektrośmieci – co odzyskać, aby zyskać”                  oraz „Odpady opakowaniowe - problem XXI wieku”.                       Zajęcia zostały  przeprowadzone przez pracowników Stowarzyszenia Ziemia  i My – Centrum Edukacji Ekologicznej  w Dąbrowie Górniczej.

 

 

Celem tych zajęć było:

  • podniesienie stanu świadomości ekologicznej uczniów w zakresie prawidłowego postępowania      ze zużytym sprzętem elektrycznym, elektronicznym i bateriami oraz uzyskanie poprawy w zakresie postępowania z ZSEE i bateriami;

  • podniesienie stanu świadomości ekologicznej w zakresie redukcji opakowań oraz wskazanie sposobów w zakresie postępowania  z odpadami;

  • kształtowanie postaw proekologicznych;

  • zapoznanie uczniów ze skutkami ich codziennych zakupów dla środowiska.

Uczniowie bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach. Najbardziej twórczym i aktywującym elementem zajęć było wykonanie pracy plastycznej w formie lapbooka. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w świetlicy szkolnej, a najciekawsze zostały wysłane na konkurs.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

                        Dnia 15 września 2018 r. w naszej szkole było bardzo uroczyście. 

  To przecież Dzień Edukacji Narodowej, święto wszystkich Pracowników naszej szkoły.

             Klasa IV a przygotowała uroczystą akademię, przeplataną wierszem i piosenką.

           Pan Dyrektor złożył wszystkim życzenia, wyróżnił nauczycieli nagrodą dyrektora.

              Na zakończenie Samorząd Uczniowski poczęstował wszystkich nauczycieli                                                       przygotowanymi  słodkimi upominkami

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Dnia 26 września 2018 r. odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie klas I.    W uroczystości wzieli udział , uczniowie klas I, rodzice, dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz  radna Dąbrowy Górniczej, Pani Krystyna Stępień.                          W tym uroczystym dniu, uczniowie przedstawili program artystyczny, przygotowany przez wychowawczynie klas I.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

Dnia 3 września 2018 r . wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami                      i rodzicami , zgrmadzili się licznie w sali gimnstycznej,                                          aby rozpocząć nowy rok szkolny 2018 / 2019.                                                                  Wszystkich zebranych, powitał Pan Dyrektor ,                                                      a  uczniowie przedstawili swój krótki program artystyczny. 

            Wszystkim Uczniom , Nauczycielom, Pracownikom szkoły i Rodzicom,                          życzymy samych sukcesów, życzliwości oraz jeszcze więcej uśmiechu                                                           i przyjemności z nauki i pracy.

 

 

Copyright © 2018 sp8dabrowag.pl. All rights reserved. Create by FxDesign and eMDF