I Wojewódzki Konkurs Informatyczny MASTERBIT

W dniu 07.06.2019r. w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu odbył się Finał I Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego MASTERBIT. W konkursie wzięło udział 181 uczniów gimnazjów i 8 klas szkół podstawowych. Do II etapu przeszło 21 uczniów, w tym trzech z naszej szkoły: Mateusz Tyszczak kl.IIID, Aleksander Łukasik kl.IIIE i Mariusz Kuchta kl.IIIA.

I miejsce zajął Mateusz Tyszczak z kl.III D !!!

Serdecznie gratulujemy!!!

VII edycja Gimnazjady "Technika nie taka trudna jak myślisz"

W dniu 29 marca 2019r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się konkurs wiedzy technicznej. W konkursie wzięło udział 56 uczniów z dąbrowskich szkół podstawowych i gimnazjów. Uczniowie pracowali w zespołach dwuosobowych. Nasi uczniowie Maciej Sidełko z kl.IIIA i Mateusz Tyszczak z kl.IIID zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!!!

Szkoła Fachu 2019

12 marca w Zespole Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej po raz piąty zorganizowano konkurs "Szkoła Fachu 2019". Po sukcesach z poprzednich edycji nie mogło tam zabraknąć drużyny z SP 8.

O tytuł „Szkoły Fachu 2019”, w sześciu kategoriach zmagali się uczniowie klas III gimnazjalnych i VIII szkoły podstawowej z 8 szkół z Dąbrowy Górniczej i Będzina. Konkurencje obejmowały zadania związane z kierunkami kształcenia w ZSE. Wśród nich znalazły się: lepienie pierogów, rozkładanie namiotu, projektowanie sukni, czesanie fryzur, jazda zdalnie sterowanym samochodem oraz liczenie pieniędzy. Jedną z konkurencji było również dekorowanie ciast zakończone degustacją.

Nasza drużyna w składzie: Suska Julianna, Arent Aleksandra, Czaja Małgorzata, Bajor Nikola, Bondel Weronika, Nowińska Maja, Kuźniak Radosław, Peciak Jan, Pierzchała Damian, Urbańczyk Adrian, Sankwoski Wiktor, Zajdek Mikołaj zajęła zaszczytne 3 miejsce!

Serdecznie gratulujemy !

Sukcesy naszych szachistów

W katowickim Spodku odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół i Przedszkoli w Szachach. Turniej cieszył się ogromną popularnością - startowało w nim ok. 1500 szachistów. Naszych reprezentantów przygotowały panie: Beata Stępień i Ewa Słaboń.

Najlepsze wyniki w swoich kategoriach wiekowych uzyskali:

8 miejsce - Emilia Tryjańska

16 miejsce - Anna Nowak

19 miejsce - Jakub Kubiczek

22 miejsce - Marcel Chmielowiec.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!

Europejski Dzień Języków

Dzień 26 września jest ogłoszony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano uroczyste obchody tego dnia.

W holu szkolnym rozłożył się kiermasz ciast typowych dla krajów anglo i niemieckojęzycznych. Były więc: carrot cake, apple pie, muffins, Apfelstrudel i inne słodkości.

Zbieraliśmy pieniążki na cele charytatywne, dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Uzbierało się ponad 843,35 zł.

Na trzeciej lekcji w świetlicy szkolnej, drużyny z klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych wzięły udział się w konkursie o tytuł „Znawcy Języków Europejskich”.

ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA Z KLASY  3C w składzie:  Agnieszka Orczyk, Nicole Morawska, Dawid Jędrusik.

Miejsce II zajęły ex-quo drużyny z klas 3D oraz 3E (po 36p.)

Miejsce III zajęły ex-quo drużyny z klas 3A oraz 8A (po 35p.)

Podczas konkursu uczniowie sczytywali pytania konkursowe za pomocą QR kodów, a także próbowali swoich sił w cyrylicy….