Europejski Dzień Języków

Dzień 26 września jest ogłoszony Europejskim Dniem Języków. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowano uroczyste obchody tego dnia.

W holu szkolnym rozłożył się kiermasz ciast typowych dla krajów anglo i niemieckojęzycznych. Były więc: carrot cake, apple pie, muffins, Apfelstrudel i inne słodkości.

Zbieraliśmy pieniążki na cele charytatywne, dla potrzebujących uczniów z naszej szkoły. Uzbierało się ponad 843,35 zł.

Na trzeciej lekcji w świetlicy szkolnej, drużyny z klas trzecich gimnazjalnych oraz klas ósmych wzięły udział się w konkursie o tytuł „Znawcy Języków Europejskich”.

ZWYCIĘŻYŁA DRUŻYNA Z KLASY  3C w składzie:  Agnieszka Orczyk, Nicole Morawska, Dawid Jędrusik.

Miejsce II zajęły ex-quo drużyny z klas 3D oraz 3E (po 36p.)

Miejsce III zajęły ex-quo drużyny z klas 3A oraz 8A (po 35p.)

Podczas konkursu uczniowie sczytywali pytania konkursowe za pomocą QR kodów, a także próbowali swoich sił w cyrylicy….