SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ       32 264 19 80

1630 -   1800  boisko ogólnodostępne

SOBOTA - NIEDZIELA
800 -   1800   boisko ogólnodostępne

W okresie WAKACJI i FERII ZIMOWYCH obiekt otwarty odpowiednio, jak w soboty i niedziele.
(Zarządca zastrzega sobie możliwość obowiązywania odrębnego harmonogramu korzystania z obiektu.)

nr 8 im. A. MICKIEWICZA

41-300 Dąbrowa Górnicza

BUDYNEK  A:    ul. Krasińskiego 34

tel/fax : 32 2641980

BUDYNEK  B:    ul. Wyspiańskiego 1

tel/fax : 32 2642685

e-mail : sp8dabrowag@interia.pl

W I półroczu roku szkolnego 2016/2017 zespół do spraw eTwinning rozpoczął współpracę ze szkołami zagranicznymi. Pani Agnieszka Kaługa wraz z klasami V oraz panie: Justyna Piwowarczyk i Anna Gnoińska - Szeliga przystąpiły do projektu „My favourite breakfast”, którego założycielką jest pani Veronica Spakova ze Słowacji. Czas trwania projektu przewidziany jest od stycznia do końca lutego 2017 roku. Bierze w nim udział 6 szkół z różnych państw, między innymi z Rumunii, Polski, Turcji, Ukrainy, Słowacji.
        Celem projektu jest ukazanie, jak ważnym posiłkiem dla młodego człowieka jest śniadanie, a także porównanie nawyków żywieniowych w różnych krajach. Dzięki pracy nad zadaniami projektu, uczniowie będą również poszerzać swoją wiedzę z języka angielskiego.
        Pierwszym zadaniem jest przedstawienie swojego miasta i szkoły do której uczęszczają. Następnie uczniowie będą opisywać oraz prezentować na zdjęciach swoje ulubione śniadanie, a także tradycyjne śniadanie danego kraju (jeżeli takie istnieje). Będą również tworzyć przepis na zdrowe śniadanie i porównywać je z propozycjami z innych krajów. Rezultatem wspomnianych działań ma być zdobycie wiedzy na temat podobieństw i różnic żywieniowych w różnych krajach, zwrócenie uwagi uczniów na to jak ważny jest pierwszy posiłek dnia i jak powinno wyglądać zdrowe śniadanie.
        W styczniu uczniowie klas IV i V przygotowali materiały z krótką informacją o swoim mieście oraz szkole. Zostaną one zamieszczona pod koniec stycznia przez panią Kaługę na TwinSpace projektu (wirtualna strefa projektu).

winkGallery

Happiness through pictures