SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. ADAMA MICKIEWICZA

                          W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

  Lp.
Nazwa konkursu, olimpiady,  zawodów sportowych
 Osiągnięcia uczniów
         Imię i nazwisko uczniów

1.

 Rejonowe Igrzyska Dzieci

                      - województwa śląskiego

III miejsce

 Drużyna:

 Tryjańska Emilia, Naleśnik Wiktor, Chmielowiec Marcel, Dobek Krystian

2.

 Miejski Świetlicowy Konkurs Plastyczny

               "Jesienne drzewo"

wyróżnienie 

 Wojciech Bachowski

3.

 Miejski Świetlicowy Konkurs Plastyczny

               "Jesienne drzewo"

 III miejsce

 Wiktor Woliński

4.

 Miejski Świetlicowy Konkurs Plastyczny

               "Jesienne drzewo"

II miejsce  Małgorzata Boberek 

5.

 Wojewódzki Konkurs Poetycki dla szkół

 podstawowych.

  laureat  Joanna Barczewska 
6.

 Konkurs Dąbrowskie Talenty 2018

 KONKURS MUZYCZNY

I miejsce  Nadia Banasik
7.

 Konkurs Dąbrowskie Talenty 2018

 KONKURS FOTOGRAFICZNY

I miejsce  Oliwia Szostak 
8.  Konkurs Dąbrowskie Talenty 2018

 KONKURS FOTOGRAFICZNY

III miejsce  Zofia Gajdzińska
9.

 Jesienny Turniej Szachowy

- Dąbrowa Górnicza dla aktywnych.

  I miejsce  Marcel Chmielowiec
10.

 Mistrzostwa Dąbrowy Górniczej szkół   podstawowych w szachach

III miejsce

 Drużyna:

 Joanna Pisarczyk, 

 11.

 V Regionalny Konkurs

 "Nadzieja uczy nas czekać po malutku "

II miejsce

  Wiktoria Zielińska

 12.

 Miejski Konkurs " Wolna Polska "

III miejsce

  Maja Gawor

 13.  XXII Miejski Konkurs " Moje Miasto "  I miejsce

  Wiktoria Zielińska

  Mateusz Lisowski

  Andrzej Prokop

 14.

 I Miejski Konkurs Plastyczno - Literacki

 pod hasłem " Pani Zima "

 I miejsce   Wiktoria Zielińska
 15.

 Ogólnopolski Otwarty Turniej Szachowy P15

 o Puchar Prezydenta Miasta Będzina - grupa

 do 8 lat.

I miejsce    Marcel Chmielowiec
16.  Zawody w pływaniu drużynowym chłopców  III miejsce

 Drużyna:

 Filip Kaptacz, Kamil Konewecki, Bartosz Musialik, Seweryn Dudek, Wojciech Percik, Filip Konieczko, Borys Sankowski, Jan Furgacz, Wiktor Leszczyński

17.

 Zawody w pływaniu indywidualnym

 w stylu 

II miejsce  Kamil Konewecki
18.

 Zawody w pływaniu indywidualnym

 w stylu  grzbietowym

III miejsce  Filip Kaptacz
19.  Zawody w pływaniu drużynowym dziewcząt  

 Drużyna:

 Alicja Borówka, Oliwia Kostecka, Barbara Grelewicz, Zuzanna Janda, Maja Ziółko, Julia Ziółko, Wiktoria Zielińska, Natalia Toruńska, Wiktoria Panasz, Anna Kulińska, Katarzyna Szwed

20.

 Zawody w płwaniu indywidualnym

 w stylu  grzbietowym

I miejsce  Alicja Borówka
21.

 Miejski Konkurs Plastyczno - Literacki

 - " Pani Wiosna"

I miejsce  Maja Gawor
22.

 Miejski Konkurs Plastyczny

 - " Wielkanocne motywy - jajko "

       I miejsce      

 

II miejsce

 Radosław Woliński

 

 Wiktor Woliński

 23.

  Ogólopolski Konkurs Stypendiada   

  Wczesnoszkolna - " Plastuś "

wyróżnienie

 Wiktoria Zielińska

24.

 XVIII wojewódzki Zagłębiowski Konkurs Grafiki

 Komputerowej

I miejsce  Kuba Michalczyk

 

                                         Świetlica szkolna to miejsce, w którym dzieci mogą bezpiecznie   

                                                            spędzać czas przed lekcjami i po lekcjach.                                              

                                   Wspiera rozwój dziecka i stwarza mu właściwe warunki wychowawcze.

                                       Zapraszamy do czytania naszej zakładki " Z ŻYCIA  ŚWIETLICY "  

                                              w której umieszczamy nasze aktualne wiadomości.  

 

                                           KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK

 

        

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Miejski Konkurs Świetlicowy -  " DBAM O MOJE ŚRODOWISKO " 

 

          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         BAL ŚWIETLICOWY

                     

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                               PRZYGOTOWANIA DO BALU KARNAWAŁOWEGO

 

 

                                                                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                         U NAS NIE MA NUDY

 

 

                                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

                                                    U NAS JUŻ  JESIENNIE   

 

                

 

      

 

22 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas I a, I b i I c szkoły podstawowej. Pierwszoklasiści obejrzeli spektakl pt. „Zaczarowany świat bajek” w wykonaniu uczennic      z klas IV d, IV e. Uczniowie świetnie poradzili sobie z zagadkami o bajkach i baśniach. Jednocześnie złożyli przyrzeczenie, że będą przestrzegać regulaminu biblioteki i szanować wypożyczone książki. Następnie Królowa Książka pasowała swoją różdżką wszystkich gości na czytelników szkolnej biblioteki. Na koniec każdy uczestnik po raz pierwszy wypożyczył książkę, otrzymał pamiątkową zakładkę oraz słodki upominek. Zobaczcie jak było, a było bajkowo.

       

 

 

 

 

 

 

     1. "JESIEŃ W MOIM MIEŚCIE ” - KONKURS FOTOGRAFICZNY DLA KL. I-IV

                        I miejsce - Szymon Kliszka kl. III a

                       II miejsce - Tymon Wojdas kl. I c

                      III miejsce ex quo - Nieć Tymon kl. I c i Nieć Mikołaj kl. IV e

 

     2. „ MOJE WSPOMNIENIA Z WAKACJI ” - KONKURS PLASTYCZNY DLA KL. I-II

                        I miejsce - Oskar Winiarski kl. I b

                       II miejsce - Julia Katner kl. II b

                      III miejsce - Wojtek Flis kl. II b

 

     3. " PROJEKT OKŁADKI DO ULUBIONEJ KSIĄŻKI " – KONKURS PLASTYCZNY DLA KL. III-IV

                       I miejsce -  Kuba Michalczyk kl. IV e

 

     4. „ PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA ” KONKURS POETYCKI TWÓRCZOŚCI WŁASNEJ

            DLA KLAS III-IV

                       I miejsce - Kuba Michalczyk kl. IV e

 

     5. „ BAJU, BAJU, CZYLI WIELKIE BAŚNIOPISANIE ” KONKURS LITERACKO - PLASTYCZNY

            DLA KL. IV

                      I miejsce - Wiktoria Maj kl. IV e

                     II miejsce - Natalia Maj kl. IV e

                    III miejsce - Kasia Zając kl. IV e

                Wyróżnienie - Kuba Michalczyk kl. IV e

               

                                       GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM ;-)

 

 

 

 

Nasza wesoła biblioteka 

Pełno książek w bibliotece,
A w tych książkach same hece.
Są nowele i bajeczki,
Każda książka z innej beczki.
Wiersze , prozy i powieści
Tyle tego tam się mieści.
Każdy znajdzie coś dla siebie,
Są tragedie i komedie.
Każda książka coś ma w sobie,
Chętnie autor to opowie.
A i wierszy jest niemało
Więc przeczytaj sobie śmiało.

                               Marzena Szczepańska

Copyright © 2018 sp8dabrowag.pl. All rights reserved. Create by FxDesign and eMDF