SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 IM. ADAMA MICKIEWICZA

                          W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

              Jarosław Szymski, uczeń kl. IIIb  został  Finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Matematycznej Juniorów. 

            Jarek jest pierwszym w historii Gimnazjum nr 4 uczniem, który uzyskał tak prestiżowe osiągnięcie w tej olimpiadzie. Tytuł Finalisty w ogólnopolskiej OMJ, między innymi, zwalnia z pisania egzaminu gimnazjalnego z matematyki (100%punktów) i daje pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły ponadgimnazjalnej.  

             Gratulacje!

 

 

LAUREACI I FINALIŚCI WOJEWÓDZKICH KONKURSÓW PRZEDMIOTOWYCH

 

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły uzyskali wysokie lokaty w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych.

Ośmioro uczniów może się poszczycić uzyskaniem tytułu Laureata:

GIMNAZJUM

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

Maria Pieczarka kl. III e

Opiekun:  mgr Anna Michalak

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

Adrianna Gieltowska kl. III a

Opiekun: mgr Małgorzata Bober

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

Maria Pieczarka kl. III e

Opiekun: mgr Bożena Celińska

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii

Laura Mazur kl. III d

Opiekun: mgr Agata Trzęsicka

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z historii

Laura Mazur kl. III d

Opiekun: mgr Małgorzata Katolik - Radovac

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii

Kinga Haberka kl. III b

Opiekun: mgr Marzena Słaboń

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego

Mariusz Kuchta kl. III a

Opiekun: mgr Marzena Piaskowska-Grela

SZKOŁA PODSTAWOWA

- Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii

Maja Nowińska kl. VIII a

Opiekun: mgr Agata Trzęsicka

Ośmioro uczniów zdobyło również zaszczytny tytuł Finalisty:

GIMNAZJUM

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

Roksana Susłowska kl. III a

Opiekun: mgr Małgorzata Bober

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

Natalia Łapot kl. III a

Opiekun: mgr Małgorzata Bober

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki

Jarosław Szymski kl. III b

Opiekun: mgr Bożena Celińska

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii

Maciej Sidełko kl. III a

Opiekun: mgr Małgorzata Szarawarska

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki

Maciej Sidełko kl. III a

Opiekun: mgr Halina Dąbrowska

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki

Maria Pieczarka kl. III e

Opiekun: mgr Anna Janowska

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z geografii

Amelia Nowinowska kl. III d

Opiekun: mgr Marzena Słaboń

SZKOŁA PODSTAWOWA

- Finalista Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii

Ilona Maruszyj kl. VIII b

Opiekun: mgr Agata Trzęsicka

Wymienieni wyżej uczniowie będą uczestniczyć w Gali Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych i dotychczasowych gimnazjów, która odbędzie się w dniu 1 kwietnia 2019r. o godzinie 10:30 w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Katowicach  przy ul. Katowickiej 27.

Serdecznie gratulujemy!!!

 

 

 

 

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej.

Na Budynku B został zainstalowany miernik zanieczyszczenia powietrza oraz tablica informacyjna.

Pomiar można śledzić również na stronie:

  https://esa.nask.pl/school/166.

Obecnie jesteśmy w trakcie różnego rodzaju działań edukacyjnych,

mających na celu zwiększenie świadomości społeczności lokalnej nt. zagrożeń wynikających ze smogu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu związanego z w/w projektem: 

https://youtu.be/OiVSEMYlG0w.
 

Wyniki szkolnego konkursu zorganizowanego z okazji

Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych pt. „Nastolatki polecają”:

Copyright © 2018 sp8dabrowag.pl. All rights reserved. Create by FxDesign and eMDF