W tym roku w nasza szkoła 27 listopada zorganizowała IV Regionalny Konkurs Recytatorski poświęcony twórczości poetów regionalnych „Wieczór przy świecach”. Do rywalizacji przystąpiło 23 uczniów ze Szkół Podstawowych nr 6, nr 46 i nr 21 w Sosnowcu, Szkół Podstawowych nr 7, nr 13, nr 8 w Dąbrowie Górniczej.

Jak co roku uczestników oceniało jury w składzie poetka- Krystyna Borkowska, bibliotekarz Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Górniczej- Dorota Kowalczyk, nauczyciel języka polskiego Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej- Agnieszka Kowalczyk, poeta- Jacek Golonka.

Gościem honorowym w tej edycji była poetka- Zofia Cencek, z którą przeprowadzono wywiad. Mogliśmy również obejrzeć wystawę prezentującą haftowane obrazy poetki utrwalone w fotografii. W dobry nastrój wprowadziły nas piosenki w wykonaniu naszych koleżanek: Gabrysi Siebuły, Nicole Morawskiej, Agnieszki Orczyk, Agnieszki Selmy; absolwentki Gimnazjum nr 4 w Dąbrowie Górniczej: Pauliny Stąpel; zespołu What’s Going On? w składzie: Dawid Jędrusik ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej, Julia Góralska i Dawid Katolik ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Dąbrowie Górniczej).

Po wysłuchaniu pięknych, wzruszających recytacji utworów twórców regionalnych jury wyłoniło laureatów konkursu:

I miejsce: Krzysztof  Dyaczyński ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Dąbrowie Górniczej

I miejsce: Wojciech Chechelski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej

II miejsce: Emilia Kozieł ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu

II miejsce: Ewelina Strączek ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Dąbrowie Górniczej

III miejsce: Karolina Hoeftmann ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu

III miejsce: Martyna Górowska ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Dąbrowie Górniczej

Wyróżnienia: Maja Kryszczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej

Szymon Bilski ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Dąbrowie Górniczej

Wszystkim uczestnikom, opiekunom, gościom serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas, a laureatom gratulujemy.