SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ       32 264 19 80

1630 -   1800  boisko ogólnodostępne

SOBOTA - NIEDZIELA
800 -   1800   boisko ogólnodostępne

W okresie WAKACJI i FERII ZIMOWYCH obiekt otwarty odpowiednio, jak w soboty i niedziele.
(Zarządca zastrzega sobie możliwość obowiązywania odrębnego harmonogramu korzystania z obiektu.)

nr 8 im. A. MICKIEWICZA

41-300 Dąbrowa Górnicza

BUDYNEK  A:    ul. Krasińskiego 34

tel/fax : 32 2641980

BUDYNEK  B:    ul. Wyspiańskiego 1

tel/fax : 32 2642685

e-mail : sp8dabrowag@interia.pl

INFORMACJE O SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ

,,Największą głębię znajdziesz w oceanie;
największą mądrość - w nauce."
/przysłowie chińskie/

Szkoła Podstawowa nr 8 im Adama Mickiewicza w Dąbrowie Górniczej funkcjonuje prężnie od 1953r. w dwupiętrowym budynku  przy ul. Krasińskiego 34. W roku 2017 do szkoły włączono budynek Gimnazjum nr 4 znajdujący się przy ul. Wyspiańskiego 1. Dzięki temu uczniowie uczą się na jedną zmianę. Klasy I - IV przebywają w budynku A przy ul. Krasińskiego 34, natomiast klasy V - VII i klasy gimnazjalne - w  budynku B przy ul. Wyspiańskiego 1.

Siedzibą szkoły jest miasto - Dąbrowa Górnicza w województwie śląskim.

Szkoła działa na zasadach jednostki budżetowej.

Stanowisko Dyrektora Szkoły objął w roku 2017 mgr Edward Czaja.

Wicedyrektorem Szkoły od roku 2016 jest mgr Agnieszka Kusz oraz od roku 2017 mgr Zdzisław Rogóż.

Nasi uczniowie mają do dyspozycji:
  • Boiska szkolne wielofunkcyjne

• Plac zabaw

• Sale gimnastyczne z bogatym sportowym wyposażeniem

• Salę rekreacyjną

• Basen

• Pomoc pedagoga, psychologa, logopedów, surdopedagoga, tyflopedagoga

• Świetlice szkolne

• Stołówki

• Biblioteki szkolne z centrum multimedialnym

• Pracownie komputerowe

• Gabinety profilaktyki zdrowotnej i pomocy przedlekarskiej

• Sale lekcyjne wyposażone w niezbędne pomoce dydaktyczne, również dla dzieci sześcioletnich oraz sprzęt audiowizualny

Co nas wyróżnia?

Szkoła Podstawowa nr 8 w Dąbrowie Górniczej jest placówką oświatową położoną w centrum miasta – w pobliżu Urzędu Skarbowego w Dąbrowie Górniczej. Kształtujemy nowoczesny model absolwenta, którego wyposażamy w odpowiednie umiejętności niezbędne we współczesnym świecie.

Niepodważalne sukcesy
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dąbrowie Górniczej w roku szkolnym 2003/2004 uzyskała CERTYFIKAT "SZKOŁY Z KLASĄ". Certyfikat ten został nadany szkole przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dąbrowie Górniczej w roku szkolnym 2006/2007 uzyskała "CERTYFIKAT ŚLĄSKIEJ SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE". Certyfikat został nadany szkole przez Regionalny Ośrodek Metodyczno- Edukacyjny "Metis" w Katowicach, Placówkę Samorządu Województwa Śląskiego, koordynatora projektu Śląska Sieć Szkół Promujących Zdrowie.
  • W roku szkolnym 2011/2012, dokładnie dn. 5 listopada 2011r. Szkoła Podstawowa nr 8 otrzymała z rąk minister edukacji narodowej Katarzyny Hall KRAJOWY CERTYFIKAT SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE. Dzięki uzyskaniu tegoż Certyfikatu, włączono naszą jednostkę do Europejskiego Programu Szkoły dla Zdrowia.
  • W roku szkolnym 2012/2013 Szkoła Podstawowa nr 8 otrzymała tytuł "PRZYJAZNA SZKOŁA", który wskazuje na stworzenie przyjazn ej atmosfery i warunków rozwoju dla uczniów i nauczycieli w naszej szkole.
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 w Dąbrowie Górniczej w roku szkolnym 2014/2015 uzyskała tytuł "BEZPIECZNA SZKOŁA", nadany przez Studium Prawa Europejskiego.
  • Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 zawsze chętnie uczestniczą w konkursach międzynarodowych (np. matematyczne), ogólnopolskich (np. polonistyczne), regionalnych, miejskich oraz wewnątrzszkolnych, starając się zdobyć jak najlepsze wyniki i zająć jak najwyższe miejsca.

Nasza oferta edukacyjna:
  • edukacja wczesnoszkolna w klasach I – III, ze szczególnym uwzględnieniem nauczania sześciolatków
  • nauczanie języka angielskiego od klasy I
  • zajęcia komputerowe od klasy I
  • nowoczesne programy wychowawcze i profilaktyczne

Naszym uczniom zapewniamy:
  • bardzo bogatą gamę zajęć pozalekcyjnych, ze szczególnym naciskiem na zajęcia o charakterze artystycznym: wokalne, taneczne, teatralne
  • zdobycie karty rowerowej
  • naukę drugiego języka obcego, mianowicie w klasach V – VII jest prowadzony także język niemiecki.
.