W dniu 7 czerwca 2023 r. nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam” zorganizowanej przez czasopismo Biblioteka w Szkole. W akcji wzięło udział 380 uczniów z budynku A (klasy I-IV) i budynku B (klasy V-VIII) wraz z nauczycielami. O godz. 10.00 na terenie boiska szkolnego i terenu zielonego wokół szkoły rozpoczęliśmy wspólne czytanie wybranych przez siebie książek – na głos lub po cichu. Osoby, które zapomniały przynieść książki z domu, miały możliwość wypożyczenia czegoś ciekawego z Biblioteki Szkolnej. Po 35 minutach uczty czytelniczej w gronie koleżanek i kolegów wszyscy zostali zaproszeni do pamiątkowych fotografii. Bardzo przydała nam się taka chwila wytchnienia od codziennych obowiązków na łonie natury. Z pewnością spotkanie to przyczyniło się do popularyzacji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.