Szanowni Rodzice, 

przekazuję Państwu komunikat dyrektora Centrum e-Zdrowia dot. udostępnienia dwóch bezpłatnych rozwiązań cyfrowych, które w znaczący sposób ułatwiają opiekę nad zdrowiem dzieci.
Dzięki tym narzędziom rodzice mogą załatwić szereg spraw zdrowotnych swoich dzieci online. Aplikacja zapewnia m.in. wygodny dostęp do e-recept i e-skierowań, ułatwia wykup leków i przypomina o ich zażywaniu, zapewnia dostęp do dokumentów dziecka.

Pierwsze z nich to Internetowe Konto Pacjenta (IKP) w serwisie pacjent.gov.pl. Na stronie tej jest informacja o funkcjonalnościach IKP, a także poradnik logowania się.

Drugie to aplikacja na telefon mojeIKP, która daje dostęp do szeregu funkcjonalności Internetowego Konta Pacjenta. Można ją pobrać ze sklepu Google Play. Sposób uruchomienia i logowania jest prosty, narzędzie jest intuicyjne i stale wzbogacane o nowe funkcjonalności.