GALERIA

Dnia 27 kwietnia 2022 roku w Szkole Podstawowej nr 8 odbyła się niezwykła wieczornica poetycka – „Wieczór przy świecach”, zorganizowana z inicjatywy nauczycielek języka polskiego. Uroczystość była podsumowaniem szkolnego projektu poetyckiego „Co mi w duszy gra..” , w ramach którego uczniowie tworzyli własne, nieograniczone tematem, liryki. 

Spotkanie zainaugurowała  Pani Dyrektor Monika Jarosińska. Atmosferę wieczoru uświetnił koncert muzyczny uczennicy klasy 8 b, Julii Ziółko. W trakcie wieczornicy uczniowie recytowali własne wiersze, w których refleksyjność przeplatała się z humorem,  a marzenie z rzeczywistością. Wdzięczne tony poezji wzruszały, bawiły i niosły przesłanie. Nie zabrakło aktualnych tematów poruszających do głębi. Nasi młodzi poeci wykazali się niezwykła dojrzałością twórczą.  

W gronie jury zasiadła m.in. Pani Małgorzata Bober – wieloletnia organizatorka wieczornicy w Gimnazjum nr 4. Jurorzy wyłonili następujących zwycięzców:  

I miejsca 

Barbara Gralewicz, kl. VIII a 

Natalia Maj, kl. VII e  

II miejsca 

Wiktoria Maj, kl. VII e 

Viktoriia Ponomarenko, kl. VIII e 

III miejsce 

Filip Ostaszewski, kl. IV b 

Patrycja Pilichowska, kl. IV b 

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni, natomiast uczestnicy obdarowani drobnymi upominkami. Sponsorami nagród była biblioteka szkolna i nauczyciela naszej placówki 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą aktywność twórczą.  

GALERIA