Bardzo miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Blanka Kowal, zajęła III miejsce w kategorii szkoły podstawowe w konkursie ogólnopolskim #MisjaWolnaPolska. Był to konkurs pod patronatem narodowym Prezydenta RP, na projekt graficzny muralu na temat władz RP na uchodźstwie, a w szczególności ich misji, jaką była walka o niepodległość prowadzona poza granicami kraju.

Serdecznie gratulujemy!
Opis obrazu pt. „Za Polskę idziemy”.
Obraz ten opisuje historię 6 mężów stanu, którzy walczyli o niepodległość Polski na uchodźstwie. Na projekcie widać jak osoby przenoszą Polskę w stronę światła. Zarówno tło jak i kontur państwa z lewej strony jest jaśniejszy, co symbolizuje drogę do jasności (uzyskania niepodległości). Natomiast, ubrania, w które postacie są ubrane przedstawiają nadzieję na lepsze i wewnętrzna radość wyrażaną poprzez kolory. Starałam się również w moim obrazie uwzględnić podobieństwo osób do rzeczywistych prezydentów RP. W ilustracji Polski można dopatrzeć się zawirowań symbolizujących zmiany zachodzące w Polsce tamtego okresu. Projekt wykonany farbami akrylowymi na płótnie.
Opiekun: Ewelina Kryńska