Zdrowa przyszłość to… przede wszystkim zdrowe żywienie!  

Pod takim hasłem na terenie CSiR nad Pogorią III odbył się we wtorek, 30 maja 2023,  piknik. Młodzież z naszej szkoły pod okiem ekspertów od zdrowego żywienia zdobywała tam wiedzę na temat odpowiedniego odżywiania. 

Oczywiście była degustacja 

Próbowano smacznych i zdrowych posiłków: warzywne kubeczki, grillowane warzywa, humusy. Najszybciej znikały naleśniki z mąki razowej polane sokiem wyciśniętym ze świeżych owoców. Królem napojów okazał się zielony smoothie przygotowywany przez mistrzynie owocowo – warzywnych koktajli, czyli uczennice klasy gastronomicznej dąbrowskiego „Ekonomika”. 

Wszystko było pyszne! 

Głównym celem projektu było podnoszenie świadomości dotyczących podstaw racjonalnego żywienia oraz wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych wśród młodego pokolenia miasta Dąbrowa Górnicza. 

Projekt z zakresu edukacji i ochrony zdrowia pn. „Zadbaj o zdrową przyszłość – warsztaty o zdrowym żywieniu” był realizowany przez miasto we współpracy ze stowarzyszeniem „Dla Ekonomika”. 

 Uczestnicy projektu bardzo dziękują Pani Bożenie Borowiec, zastępcy Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej, za zaproszenie na piknik.  

Wiedza, którą tam zdobyliśmy, pomoże nam w podejmowaniu racjonalnych decyzji żywieniowych. Oczywiście będziemy się  nią dzielić z innymi. 

Ziarno zostało zasiane! 

Klasa 7a