SZKOŁA PODSTAWOWA NR 8 W DĄBROWIE GÓRNICZEJ       32 264 19 80

1630 -   1800  boisko ogólnodostępne

SOBOTA - NIEDZIELA
800 -   1800   boisko ogólnodostępne

W okresie WAKACJI i FERII ZIMOWYCH obiekt otwarty odpowiednio, jak w soboty i niedziele.
(Zarządca zastrzega sobie możliwość obowiązywania odrębnego harmonogramu korzystania z obiektu.)

nr 8 im. A. MICKIEWICZA

41-300 Dąbrowa Górnicza

BUDYNEK  A:    ul. Krasińskiego 34

tel/fax : 32 2641980

BUDYNEK  B:    ul. Wyspiańskiego 1

tel/fax : 32 2642685

e-mail : sp8dabrowag@interia.pl

Absolwentki naszej szkoły: Magda Mistela i Nicola Dzięcioł wzięły udział w projekcie „DZieci śpiewają kolędy 2015” pod patronatem Dziennika Zachodniego.
        Dobrze pamiętamy ich talent wokalny!

Dziennik Zachodni

Wraz z końcem wakacji, jak co roku zagłębiowskie organizacje pozarządowe zaprezentowały swoją działalność dąbrowskim obywatelom. W Parku Hallera, 29 sierpnia 2015 roku odbył się już po raz ósmy Festiwal Ludzi Aktywnych.
Festiwal Ludzi Aktywnych to świetna okazja do zaprezentowania swoich talentów na scenie. W tym roku wystąpiły m.in.: Kornelia Tryjańska oraz Aleksandra Donoch, które reprezentowały Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży Odkrywamy Talenty.

Pełną relację można przeczytać na stronie:

W roku szkolnym 2013/2014  na wniosek Dyrektora oraz Rady Pedagogicznej Szkoły Podstawowej nr 8 Kornelia Tryjańska, absolwentka naszej szkoły otrzymała /po raz drugi/ Stypendium Miasta Dąbrowy Górniczej dla Najzdolniejszych Uczniów  i Studentów - Mieszkańców Dąbrowy Górniczej za zeszłoroczne osiągnięcia w nauce oraz wolontariat.

W roku szkolnym 2013/2014 na wniosek Dyrektora oraz Rady Pedagogicznej Gimnazjum nr 4 Gabriea Kania, również absolwentka naszej szkoły, otrzymała Stypendium Miasta Dąbrowy Górniczej dla Najzdolniejszych Uczniów i Studentów - Mieszkańców Dąbrowy Górniczej za wybitne osiągnięcia uzyskane w trakcie nauki w gimnazjum.

Grono Pedagogiczne Szkoły Podstawowej nr 8 w Dąbrowie Górniczej otrzymało podziękowania od Dyrektora i Grona Pedagogicznego Gimnazjum  nr 4 w Dąbrowie Górniczej za wkład włożony w kształcenie swoich uczniów, którzy już jako absolwenci naszej szkoły, a obecnie uczniowie gimnazjum, otrzymali wysokie lokaty w konkursach przedmiotowych.

W roku szkolnym 2012/2013  Gabriela Kania  została finalistką konkursu przedmiotowego z języka polskiego i matematyki.

W roku szkolnym 2011/2012  Weronika Nawrot  została laureatką konkursu przedmiotowego z biologii i finalistką z chemii oraz
                                              Magdalena Kaniowska   została laureatką konkursu przedmiotowego z matematyki.

Życzymy naszym absolwentkom dalszych sukcesów!

.