Zgodnie z coroczną tradycją Szkoły Podstawowej nr 8 dnia 21.02.2024r. odbyła się wieczornica poetycka „Wieczór przy świecach” zorganizowana przez nauczycielki języka polskiego: panie Iwonę Nowak, Małgorzatę Chmielowiec oraz Aleksandrę Mikulską.

Podczas spotkania uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 recytowali własne autorskie wiersze. Utwory poetyckie zaskakiwały różnorodną tematyką, oryginalnością ujęcia oraz bogactwem środków poetyckich. Młodzi poeci, wykonując swoje utwory z wielkim przejęciem i aktorskim zacięciem, wykazali się niezwykłą wrażliwością twórczą.

Komisja konkursowa w składzie: p. Monika Jarosińska – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 oraz gość honorowy, p. Nina Myalska – psychoterapeuta z Centrum Diagnostyki i Terapii In Corpore, specjalista do pracy z dziećmi i młodzieżą, miłośniczka poezji, wyłoniły zwycięzców konkursu poetyckiego, choć jak podkreśliły, było to niezwykle trudne zadanie ze względu na wysoki walor artystyczny utworów.

Oto tytuły zwycięski wierszy:

I miejsce: „Puls życia”

II miejsce: „Dlaczego?”

III miejsce: „Choroba”

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom za wyjątkowe spotkanie z poezją dziękujemy.